Daha fazla erişim, daha iyi yerleştirme! En iyi Google konumlarına ve maksimum çevrimiçi görünürlüğe giden kolay yolu keşfedin.

Katalog hazırlama online – 100% Ücretsiz

Katalog hazırlama online – 100% Ücretsiz

Birçok kişiden hep aynı şeyleri duyuyorum: İşim için yeni bir şeyler denemeliyim, işimi geliştirecek platformlara ihtiyacım var, yeni müşterilere ulaşmam gerekiyor… Tasarımcı olmadan, kimsenin yardımı olmadan online katalog hazırlama mümkün. Bu kataloğu internette tüm çevrimiçi alana yaymak da çok kolay. Önce, online yayın yapılabilecek bir platform arayışına girdim. Sonunda da çok hızlı ve etkili bir katalog hazırlama programı buldum. Kataloğuma birçok özelliği seçebildim ve istediğim gibi tüm içeriklerimi yerleştirebildim. Birkaç dakika içinde istediğim tarzda bir kataloğa, YUMPU Publishing da, sahip oldum.

Online katalog hazırlama da farklı şablon seçenekleri

Kataloğumun tasarımı benim için önemliydi. Açıkçası, sıradan ve klasikleşmiş bir şablon istemiyordum. Diğer sitelerdeki gibi hep aynı şekilde görünen bir yayın yapmak en son istediğim şeydi. Taslak olarak gördüğüm katalog görselleri çok hoşuma gitti. Birçok taslak seçeneği var. İşinize uygun bir taslak seçebiliyorsunuz ve görselleri, metinleri tutup sürükleme yöntemi ile rahatlıkla ve hızla taslağa yerleştirebiliyorsunuz. Bu yöntem bana zaman kazandırdı. Normalde, böyle bir tasarımı bir saatte yapabilecekken, birkaç dakikada halletmiş oldum.

Görsellerimin kalitesi ise katalog üzerinde yine aynı kaldı. PDF olarak yaptığım her içerik ve dosya rahatlıkla bu programa aktarılabiliyor. PDF kalitesinden de hiçbir şey kaybetmiyor.

Tek bir katalogla yetinmeyenler için de oldukça etkin bir program. Katalog sayınızı artırabilirsiniz. Eğer, ücretli seçeneği seçerseniz, bir yıl içinde istediğiniz kadar ikinci, üçüncü hatta birçok kataloğu ekleyebiliyorsunuz, yenilerini üretebiliyorsunuz ve tüm bunlar için de uygun programları var.

Tüm bunları yapmam için YUMPU Publishing’da bir hesap açmam yeterli oldu. Bunun dışında da, farklı hesaplar açabiliyorum ve farklı hesaplardan farklı kataloglar oluşturabiliyorum.

Sitede yaptığım her işlemde kullandığım PDF dosyalarım kaydoluyor ve bu dosyalar üzerinde çalışmak istersem geri dönüp yeni bir katalog oluşturmak için kullanabiliyorum.

Sayfa düzenlemesi ve sayfanın tasarıma oturması şık ve yerinde görünüyor. Tıpkı bir sayfa tasarımcısının ya da editörün elinden çıkmış gibi görünüyor. Program sayesinde hazırladığım yayınlarımı internet üzerinde de rahatlıkla dağıtıma sokabiliyorum.

Internet üzerinde online katalog yapma programı

Açıkçası, bu programdan, hazırladığım kataloglar üzerinde kullandığım içerikleri en iyi tasarımla ifade etmenin dışında başka şeyler de bekledim. Beklediklerimi de buldum Bunlardan birisi de anahtar kelime seçenekleriydi.

YUMPU Publishing üzerinde hazırladığım her içerik için anahtar kelime girebiliyorum. Örneğin, kataloğumdaki anahtar kelimeleri girdiğimde bu kelimeler sayesinde yeni müşterilere de ulaşabiliyorum.

Beni bilen müşteriler, zaten kataloğuma ve bana ulaşabiliyorlar ama beni bilmeyen müşteriler  ve ulaşmak istediğim yeni platformlar için anahtar kelime oluşturabilmek işimin etki alanını da genişletti.

Kataloğum oluşur oluşmaz web sitesinin bana verdiği link sayesinde, kataloğumu her alanda sunabildim. Farklı web sitelerinde, kendime ait web sitemde, tüm sosyal medya mecralarında kataloğumu tanıttım. Kataloğumu hazırladıktan sonra çıkan ‘hemen paylaşın’ butonu ile istediğim gibi ve hızla paylaşım yapabiliyorum.

Tüm internet uygulamalarında ePaper’in faydalarından yararlanın!

Kataloğumu sosyal medya için de özel olarak hazırladığım içeriklere aktarabiliyorum.  Hazırladığım sosyal medya içeriklerine eklediğim kataloğum sayesinde yeni müşterilere de sahip oldum. Kataloğumun tasarımını rahatlıkla hazırlayıp, içindekileri de istediğim zaman editleyebildiğim için sürekli değişiklikler yapabiliyorum.

Katalog oluşturma programı ile Katalog sayfaları, sayfa sesi efekti ile çevriliyor ve tıpkı bir katalog gibi kıvrımlara sahip. Böylece, görsel olarak da hem okuyucuyu, hem de katalog sahibini tatmin edici bir duruşu var diyebilirim.

Katalog hazırlama programı ile online katalog içeriklerinizi şekillendirin

E-katalog hazırlama programı ile içeriklerinizi de çeşitlendirebiliyorsunuz. Kataloğunuzda sadece yazılı ve görsel içerik değil, ses ve video içeriği de girebilirsiniz. Bu tür içerikler, kataloğunuzu daha etkili yapıyor ve farklı bir etki alanı katıyor. Her türlü video içeriğini ve ses içeriğini girerken de kolaylıkla yönetebiliyorsunuz.

Kendi markanıza dair her şeyi kullanırken, markalaşma yolunda size de yardımcı oluyor.

Doğru yönetimle, kataloğunuz tüm arama motorlarında çıkıyor. Yeter ki taglerinizi ve anahtar kelimelerinizi iyi ve etkili bit şekilde belirleyin. Bu sizin farklı müşterilere de ulaşmanızı sağlıyor. Kataloğunuzu diz üstü ve mobil araçlara uyumlu olarak her yerde görebiliyorsunuz.

Arama motorları sizin anahtar kelimelerinizi tanıyabiliyor. Bir online broşür ise sizin SEO stratejinizi geliştirmek adına çok etkili bir yol olabiliyor. Blog postları ve web sitesi içeriklerinin yanında, bir broşür ile destekleyebilirsiniz.

Kataloğunuzu istediğiniz uzunlukta hazırlayabiliyorsunuz, sayfalarca ya da daha kısa bir katalog yapabilirsiniz.

online katalog

Dijital çağda hayır işi nasıl yapılır?

Benim karamsar hissettiğim zamanlarda içimi açan şeylerden biri ihtiyacı olan birine yardım eli uzatmak. İnsan o zaman varlığının bir anlamı olduğunu hissediyor. Geçtiğimiz günlerde buluştuğum arkadaşlarım harika bir yardım projesi hazırlamışlar. Kitap ihtiyacı olan tüm okulların kayıt olabileceği bir internet sitesi hazırlayacaklarmış. Okullar kütüphaneleri için hangi kitaplara ihtiyaç duyduklarını yazacaklar, yardım etmek isteyenler de bu kitapları onlar için temin edecek.

“Dijital hayır işi” dediğin böyle olur. Yardım ekibine hala üye kabul ettiklerini duyunca hemen projeye dahil oldum. İlk aşamada okulların ihtiyaç duyduğu kitaplara yer verebilecekleri bir online katalog hazırlamak istediklerinden bahsettiler.

Onlara ücretsiz kullanabileceğimiz online katalog hazırlama programı YUMPU Publishing'dan bahsettim.

Bazen hepimizin hayatta yolumuzu kaybetmiş gibi hissettiğimiz zamanlar olur. Böyle zamanlarda hayatın anlamlı olduğunu bize gösterecek bir işaret, içimizi umutla dolduracak bir şeyler duymak isteriz. Tutunacak bir dal ararız.

Kendimi umutsuz hissettiğim zamanlarda bana en iyi gelen şey ihtiyacı olan birilerine yardım edebilmek. Böylece bir şeyleri değiştirme gücü olduğunu hissediyor insan, şöyle bir silkelenip kendine geliyor. Geçen hafta üniversiteden arkadaşlarımla buluştum.

Eski günleri yad ettik, işten güçten konuştuk derken, bugünlerde uğraştıkları önemli bir yardım projesinden bahsettiler. Ekibe hala üye kabul ettiklerini duyunca ben de hemen onlara katılmaya karar verdim. Kitap ihtiyacı olan tüm okulların kayıt olabilecekleri dijital bir platform hazırlayacaklarmış. Okullar ihtiyaçları olan kitapları yazacaklar, yardım etmek isteyenler de onlarla iletişime geçip bu kitapları temin edecekler.

dijitalDijital dünyanın nimetlerinden böylesine hayırlı bir şekilde yararlanmak harika olacak.

İlk aşamada okulların ihtiyaç duydukları kitaplara yer verebilecekleri bir online katalog hazırlamak istediklerinden bahsettiler.

Ben de onlara ücretsiz oluşu, hızı ve kullanıcı dostu tasarımıyla bizim için doğru seçim olacağını düşündüğüm bu program'dan bahsettim.

Bu defa öğrencilere yardım etmek için online katalog hazırlama süreci

Bu program online dergi, online kitapçık ya da online katalog hazırlamak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği ücretsiz bir platform. İsteyen herkes platformda bulunan online katalog hazırlama aracından yararlanarak kendisine özel dijital yayınını yaratabilir. Tek yapmamız gereken şey bu programın sitesine girip saniyeler içinde kayıt olmak ve online katalog hazırlama aracına, PDF şeklindeki içeriğimizi dakikalar içinde yüklemek.

İnternette aradığınız her şeyin pek çok alternatifini bulmak mümkün. YUMPU Publishing ile benzer hizmet sunan online katalog hazırlama programları da bulunuyor. Ancak bazılarının yavaş ve kullanışsız olması, bazılarının da ücretlerinin verdikleri hizmetlere göre oldukça yüksek olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı.

Onların sunduğu tüm hizmetleri, hatta çok daha fazlasını ücretsiz sunan bu programı bulmak benim için büyük bir şans! Platformda halihazırda 20 milyondan fazla dergi, kitapçık, katalog var.

Bu dijital yayınların içeriğinde aklınıza gelebilecek hemen her şey var; moda, teknoloji, sanat, politika, spor, reklam, kültür… Üstelik köklü bir platform olduğu için yayınlarını takip eden pek çok okuyucu bulunuyor.

Yani, YUMPU Publishing’yu kullanarak hazırladığımız online katalog doğrudan on binlerce okuyucuya ulaşacak.

Mobil ve tablet cihazı olanlara da ulaşan içerik

Platformun hızını, ücretsiz oluşunu ve kullanıcı deneyimi açısından sunduğu kolaylıkları duyan arkadaşlarım şimdiden bu programı benimsedi. Beni ekibe dahil etmekten de oldukça mutlular tabii. J

mobilİletişimin her gün değişip geliştiği bu çağda bir yardım sitesi için en önemli şey adını duyurabilmek.

Daha fazla insana ulaşmak demek daha fazla yardım toplamak demek.

Hal böyle olunca dijital dünyanın bize sunduğu tüm iletişim fırsatları hiç olmadığı kadar önem kazanıyor.

İhtiyacımız olan kitaplara online katalogta yer vereceğiz. Böylece kataloğu okuyan hayır sahipleri bu kitapları temin edip ihtiyacı olan okullara iletecekler.

Bu durumda bize düşen görev açık; online katalog hazırlama işlemini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra sosyal medyayı kullanarak kataloğu olabildiğince fazla insana ulaştırmak.

İşte bu program tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Platformu kullanarak hazırladığımız online kataloğun linkini, embed(yerleştirme) özelliğini kullanarak istediğimiz tüm sosyal medya ağlarından paylaşabileceğiz. Facebook, Twitter gibi ağları yoğun olarak kullanmayı düşünüyoruz.

Bundan daha kolayı yok!

Projeye özel birer sayfa açacağız. Bu sayfalardan sıklıkla güncellenen online kataloğu paylaşacağız. Takipçilerimizin de bizim paylaştığımız kataloğu kendi arkadaşlarıyla paylaşarak bize destek olacağını umuyoruz. Elbette burada akıllara takılan başka bir soru var.

bobil ve tabletArtık hareket halinde olduğumuz anlarda da interneti kullanıyoruz.

Üstelik ekranlarımız da mobil ya da tablet cihazlarımızın ekranı olabiliyor.

Bu programın sayesinde yalnızca masaüstü bilgisayar kullanıcılarına değil,  mobil ve tablet cihaz kullanıcılarına da ulaşabileceğiz.

İsteyen herkes akıllı telefonlardan ya da tabletlerinden, zaman mekan kısıtlaması olmadan kataloğumuzu görüntüleyebilecek. Üstelik bunun için ekstra bir ücret ödememiz de gerekmiyor

Kaliteli videolar ve optimizasyon fırsatı

Yardım projesi hazırlamak aslında oldukça teferruatlı bir iş. Üstelik üzerimizdeki sorumluluk da büyük olacak. Bizim aracılığımızla ihtiyaçları olan kitaplara kavuşmayı umut eden onca okulu ve öğrenciyi düşünüyorum. Onları hayal kırıklığına uğratmamak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız şart.

Online katalog hazırlama sürecinden sonra yapmamız gereken olan biteni sıkı bir şekilde takip etmek olacak. İnsanların ilgisini yüksek tutmak, onları heyecanlandırmak ve yardım etmeye teşvik etmek çok önemli. İşte bu programın sunduğu video ekleme özelliği bize bu konuda yardımcı olabilir.

Online kataloğun istediğimiz sayfalarına ekleyeceğimiz kısa videolarla, kataloğumuza göz atan hayır sahiplerinin ilgisini çekebiliriz. Örneğin, kitapların ulaştığı okullardan görüntüler, öğrencilerin kitaplara kavuştuğu anda yaşadıkları sevinçleri gösteren videolar teşvik edici olup iz bırakabilir.

Hemen YUMPU Publishing’in Hotspot editörü ile başlayın.

Dijital dünyada bir internet sitesi açtığınızda, sitenizin hayatta kalması o kadar da kolay olmuyor. Sizin de bildiğiniz gibi sitenin trafiğini artırmak, tekil ziyaretçi sayısını artırmak oldukça önemli safhalar. Bunun için temelde ihtiyacımız olan şey ise tüm mecralardaki içeriğimizi iyileştirmek.

Bu programı kullanarak online katalog hazırlamamız için bir başka neden de bu. Çünkü YUMPU Publishing, hazırlayacağımız online kataloğun içeriğini, arama motorları sonuçlarında ön sıralarda çıkması için otomatik olarak optimize edecek.

Böylece yardım projemizle ilgili Google, Yahoo gibi dünyaca ünlü arama motorlarında arama yapan kullanıcılar, sonuçların ön sıralarda çıkması sayesinde online kataloğumuza ulaşabilecek.

İlerleyen günlerde proje için sponsor desteği alabilirsek, platformun sunduğu uygun fiyatlı paketleri de denemeyi planlıyoruz. Avantajlı paketlerin içinde kataloğun reklamsız kullanımı, Google Analytics desteği gibi ek hizmetler bulunuyor.

Yani bu program ile online dergi hazırlamamız için aklıma gelen nedenlerden bazılarını şöyle sıralayabilirim:

  • Fonksiyonel, hızlı ve ücretsiz

  • Binlerce okuyucuya doğrudan ulaşacak

  • Mobil ve tablet cihazlarla uyumlu içeriğe sahip,

  • Video içerik sayesinde dinamizmi yüksek,

  • Sosyal medya platformlarında paylaşılabiliyor,

  • Arama motorlarında ön sıralarda çıkması için optimize ediliyor,

  • Google Analytics desteği, reklamsız kullanım gibi seçeneklerle zenginleşiyor,

  • Tüm ayrıntılar düşünülerek hazırlanan teknik destek sayfalarına sahip

Yardım projesini başlatan arkadaşım Serpil başta olmak üzere masada herkes halinden memnundu. Ekibe girdiğim gibi tüm hızımla onlara bu programı tavsiye edince benim onlara faydalı olacağım hissine kapıldılar tabii.

Son olarak unutmadan, e dergi hazırlama sürecinde teknik bir problemle karşılaşırsak bu gibi problemler için tüm ayrıntılarıyla hazırlanan müşteri desteği sayfasını ziyaret edebileceğimi ekledim.

Böylece teknik yardıma ihtiyaç duyduğumuz zaman bekleme derdi çekmemiz gerekmeyecek.

Pek çok öğrencinin geleceğine ışık tutabilecek bu anlamlı yardım projesi için çok heyecanlıyım. Projeyi tam anlamıyla gerçekleştireceğimiz günleri iple çekiyorum…

E-katalog hazırlama ile direk satış mümkün

Eğer bir ürün yelpazesine sahipseniz ve e ticaret ile uğraşıyorsanız, kataloğunuz üzerinden direk satış yapabilirsiniz. Müşterilerinizin kataloğunuza ulaşması ve ürünün üzerine tıklaması yeterli. Bu ürün üzerindeki link müşterinizi sizin sitenize yönlendiriyor ve bu şekilde de direk satış yapılabiliyor. Tek yapmanız gereken, PDF dosyanızdan ‘convert’ – kataloğa dönüştür butonuna tıklamak.

Bu özellik, eğer yeni bir ürününüz varsa ve tanıtımını yapmak istiyorsanız, çok işinize yarayacaktır. Bu şekilde müşterilerinize satış yaparken yeni ürünlerinizi de göstermiş olacaksınız.

Eğer elinizde daha önce hazırlanan bir PDF kataloğunuz varsa, bu kataloğu olduğu gibi aktarıp üzerinde değişikler de yapabilirsiniz. Bu kapsamda, program özgür bir çalışma platformu sunuyor ve kolaylıkla tüm değişiklikleri yapabilmenizi sağlıyor. Kısacası, bir katalog sizin alışveriş kartınız yerine de geçebiliyor. Tek bir sayfada birçok ürün sergileyebiliyorsunuz.

Online katalog hazırlama programı, kendisini ve işini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ettim. Etkili ve farklı bir katalog hazırlığı için görsellerinizi ve içeriklerinizi istediğiniz gibi hazırlayıp dakikalar içinde bir ürün kataloğuna ya da hizmet kataloğuna YUMPU Publishing da sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

YASIN AKTAS

Yasin Aktas
Benim adım Yasin Aktas. Snowboardcu, ses cihazları meraklısı, ahşap koleksiyoncusu ve bütüncül tasarımcı. Estetik ve bilgisayar bilimini birleştirerek markanıza hayat vermek. Bazen arkadaşlarımla rastgele şeyler yapıyorum.