Daha fazla erişim, daha iyi yerleştirme! En iyi Google konumlarına ve maksimum çevrimiçi görünürlüğe giden kolay yolu keşfedin.

E-katalog oluşturmak çok kolay

E-katalog oluşturmak çok kolay

Bir evin olmazsa olmazları nelerdir sizce? Bence, evin en önemli demirbaşları beyaz eşyalar. Buzdolabı ya da bulaşık makinesi olmadan bir gün bile idare edemezdik gibi geliyor bana. Eski yıllarda yaşayan insanları düşününce benimkisi biraz şımarıklık tabii. Geçtiğimiz hafta evdeki buzdolabı bozulunca ne kadar önemli bir eşya olduğunu anladım. Buzluktaki yiyeceklerin bozulması endişesiyle evin yakınındaki beyaz eşya mağazasında buldum kendimi. Daha önceden de tanıdığım mağaza sahibi ve oğlu karşıladı beni. Ben mağazadaki beyaz eşyaları incelerken birer çay söylediler. Sohbetimiz esnasında mağaza sahibinin oğlu beyaz eşyaları sergileyebilecekleri bir e katalog oluşturmak istediklerinden bahsetti. Ben de onlara yardımcı olacağını düşündüğüm YUMPU Publishing’i anlattım. Bir evin olmazsa olmazları nelerdir sizce? Salondaki televizyon mu, odanızdaki yatak mı yoksa kombi mi? Bunların da ötesinde bence, evin en önemli demirbaşları beyaz eşyalar. Geçen hafta evdeki buzdolabı bozulunca bir kez daha anladım ne kadar önemli olduğunu. Buzluktaki hazır yiyecekler, sebzeler bozulacak korkusuyla evin yakınındaki beyaz eşya mağazasında aldım soluğu. Daha önceden de tanıştığımız için mağaza sahibi ve oğlu beni sıcak bir şekilde karşıladı. Ben mağazadaki buzdolaplarını incelerken birer çay söylediler. Çaylar eşliğinde sohbete dalmışken mağaza sahibinin oğlu Emre, beyaz eşyaları sergileyebilecekleri bir e katalog oluşturmak istediklerini söyledi. Mağaza için bir internet sitesi açmışlar. Onları dijital dünyadaki tüketicilere ulaştıracak bir yayına ihtiyaçlarını olduğunu söyledi. Bunu duyunca Emre’ye geçtiğimiz günlerde internet ortamında araştırma yaparken karşılaştığım programdan bahsetmeye karar verdim.

Mobil, tablet, masaüstü cihazlara sahip herkese açık online katalog

Online kitapçık, online dergi ve online katalog oluşturmak isteyen herkes için ideal bir araç olan YUMPU Publishing, hızlı, ücretsiz ve kullanımı kolay bir platform. İnternet ortamında online dergi yapmak için kullanabileceğiniz pek çok program var.

Araştırmalarım sonunda kimisinin yavaşlığı, kimisinin de ücretli olmasıyla YUMPU Publishing'nun gerisinde kaldığını gördüm. Üstelik vereceği hizmet için kullanıcılardan ücret talep eden bu programlar kullanıcı deneyimi açısından da başarısızdı. Platformun katalog oluşturmak isteyenler için ideal olmasının bir başka sebebi de oldukça köklü olması.

Halihazırda 20 milyon dergi, kitapçık ve katalog bu programı kullanılarak hazırlanmış. Üstelik hazırladığınız içerik doğrudan sitenin sayıları yüz binleri bulan kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Emre kısaca özet geçtiğim bu özelliklerden etkilenince platformun diğer özelliklerini de konuşmak için yeniden buluşmaya karar verdik. eve Buzdolabını getirdikleri gün laptop üzerinden bu programın bütün özelliklerini anlatabileceğimi söyledim. Böylece hem Emre hem de babasıyla vedalaştık.

Aynı günün akşam saatlerinde buzdolabım gelince bu sefer ben Emre’ye kahve yaptım. Benim laptopu da alıp geçtik masaya. Online katalog oluşturmak için önce siteye girip kayıt olması gerektiğinden bahsettim. Saniyeler içinde kayıt işlemini hallettik.

Sonra masaüstümde hazır bulunan örnek bir PDF dosyasını aldık. Dakikalar içinde PDF’i kataloğa dönüştüren online araca yükledik. Emre platformun sunduğu dinamizm ve kullanım kolaylığı karşısında şaşkındı. Katalog oluşturmak istemelerinin önemli nedenlerinden birinin sosyal medyadaki kullanıcılara ulaşmak olduğunu söyledi. Beyaz eşya kataloğunu sosyal medyada gören kullanıcılar, beğendikleri modelleri anında sipariş verebilir.

Emre, “Peki, bu program ile hazırladığımız online kataloğu sosyal medyadan paylaşabilecek miyiz?”diye sordu. “Elbette” dedim ve ekledim: “Facebook, Twitter, Instagram gibi tüm sosyal medya ağlarında, platformun sunduğu embed(yerleştirme) özelliğinden yararlanarak kataloğun linkini takipçilerle paylaşabilirsin. İstersen kendi sayfandan kataloğun linkini yayınlayıp arkadaşlarına kataloğu gösterebilirsin. Üstelik kataloğu yalnızca masaüstü bilgisayara sahip olan kullanıcılar değil, mobil ve tablet cihaza sahip olan kullanıcılar da doğrudan görebilecek.”

Arama motorları sonuçlarında ön sayfalarda yer alma fırsatı

Böylece Emre’nin sosyal medyayla ilgili soru işaretleri yanıt bulmuş oldu. YUMPU Publishing ile hem katalog oluşturmak hem de bu kataloğu sosyal medyada paylaşmak çok kolay. Emre’yle platformun özelliklerini incelemeye devam ettik. Üniversitede işletme bölümünde okuduğundan dijital pazarlama konusuna meraklı olduğundan bahsetti. Bugünlerde en çok duyduğumuz şeylerden biri dijital dünyanın nimetlerinden pazarlama alanında nasıl yararlanabileceğimiz.

Özellikle içerikle pazarlama denince akla gelen ilk konulardan biri de arama motorları. Markalar için arama motorları sonuçlarında ön sıralarda yer almak çok önemli. Bunu da elbette internette ortamında yer alan içerikleriyle yapabilirler.

Ancak bu içeriklerin sonuçlarda ön sırada çıkabilmesi için optimize edilmiş olması gerekiyor. İşte bu program kullanıcılarına bu noktada destek olmaktan kaçınmıyor. Platform kullanılarak oluşturulan tüm içerikler iyileştirilerek otomatik olarak arama motoru sonuçlarında ön sıralarda çıkabilecek bir hale getiriliyor. Ne kadar önemli olduğu ortada olan bu hizmet için bu programın, kullanıcılarından hiçbir ekstra ücret talebi yok. Emre tabii ki bu hizmetin bedava verilecek olmasını mutlulukla karşıladı.

Bir de bu programın sunduğu uygun fiyatlı paketlere göz attık. Bu paketlerin içinde Google Analytics desteği, reklamsız kullanım gibi ek hizmetler sunuluyor. Emre dijital dünyadaki kullanıcılara ulaştıktan sonra bu ek hizmetlerden yararlanmayı da düşünüyor. Şu an katalog oluşturmak için gereken her şeye zaten sahip.

Video ekleyerek dinamik bir katalog yaratma seçeneği

Bu önemli teknik desteğe rağmen Emre ve babasının beyaz eşya mağazası için oluşturacağımız katalog, internet dünyasında tutunamayabilir. Her yaştan tüketiciye hitap etmesi, içeriğiyle çağın dinamizmini yakalaması şart. Tüketiciler sosyal medya dahil internetteki tüm ağlardan içerik yağmuruna tutuluyor.

Bu nedenle onları Emre’lerin beyaz eşya kataloğunu incelemeye teşvik edecek bir şeylere ihtiyacımız var. YUMPU Publishing online katalog oluşturmak isteyen kullanıcılarının böyle istekleri olabileceğini düşünmüş.

Onlara faydalı olabilecek bir başka hizmeti de ücretsiz sunuyor: Video ekleme seçeneği. Bu sayede platformu kullanarak katalog oluşturmak isteyen kullanıcılar, video içerik ekleyerek kataloglarını zenginleştirebiliyor. Diyelim ki Emre ve babası düğün sezonunda mağazada indirim yapmaya karar verdi. Bu fırsatı online kataloglarına ekleyecekleri bir video ile tüm takipçilerine ve arkadaşlarına hemen duyurabilecekler.

Emre kahvesinin son yudumlarını alırken, benim ona böyle canla başla yardım edeceğimi düşünmediğinden bahsetti. Bana katalog oluşturmak istediğini söylediğinde bu kadar destek olacağım hiç aklına gelmemiş. J Sevdim bu çocuğu! Geçenlerde bu programı kullanarak oluşturduğum online dergiyi ona da şöyle bir gösterdim. Özellikle derginin tasarımının oldukça profesyonel görünmesinden etkilendi. Birbirimizi Facebook’tan ekledik. Böylece linkini paylaştığım online dergime Emre de bir göz atabilecek. İçinde eğlenceli videoların yer aldığını da eklemeden edemiyorum. Bir de “Yorumlarını da bekliyorum, ona göre.” dedim.

Şimdi Emre anlattıklarımı babasıyla kısaca paylaşacak. Sonra da sıra mağazadaki tüm beyaz eşyaların görsellerinin ve özelliklerinin yer aldığı kataloğu oluşturmaya gelecek. Beyaz eşyaların fotoğraflarını çekmesi için profesyonel bir fotoğrafçı bulması da gerekebilir.

Arkadaşlarıma bu konuda danışıp Emre’ye yardımcı olmaya çalışacağım. Bu arada “Online kataloğu oluştururken teknik bir sorunla karşılaşırsam ne yapacağım?” diye sormayı da ihmal etmedi. Ona bu programın kullanıcıların karşılaşabileceği tüm sorunlar düşünülerek hazırlanan müşteri desteği sayfasını gösterdim.

Böylece teknik bir sorunla karşılaştığında bekleme derdi çekmeden çözümle buluşabilecek. Bu hizmet de aslında bu programın kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek için her şeyi düşündüğünün bir kanıtı.

Emre’yi uğurladıktan sonra sıra yeni buzdolabımın keyfini çıkarmaya geldi. Ben buzdolabını kullanırken teknik bir sorunla karşılaşırsam ne olacak bakalım! J Beni düşünen yok tabii. Şaka bir yana Emre’nin hazırlayacağı kataloğu görmek için sabırsızlanıyorum. Bakalım ortaya nasıl bir katalog çıkacak, Facebook’tan göreceğim. J

Çok yakın bir fotoğrafçı arkadaşım uzun süredir kendi portfolyosunu oluşturmak istiyordu. Bana da sürekli bunu en iyi şekilde nasıl yapabileceğini soruyordu. Hem profesyonel görünümlü hem de görsel olarak onu tatmin edecek bir program arayışı içindeydi. Onun bu isteği üzerine bir araştırma yapmaya karar verdim. Konu hakkında düşünürken bir yazar olarak benim de kendim için bir portfolyo yapmam gerektiğini anladım ve böylece hem onun hem de kendim için arayışlara girdim.

Uzun bir sürenin ardından bu e-katalog programını keşfettim ve e-katalog oluşturmak için en uygun programın bu olduğuna karar verdim. Nedeni ise bu programın çok hızlı ve çok kolay bir şekilde istediğim her şeyi bana hemen verebilmesiydi. Bu katalog oluşturma programı aşırı kolay kullanımıyla bunu sağlıyordu.

E-katalog oluşturmak için bilmem gereken ilk şey PDF dokümanı oluşturmaktı ki bu zaten hepimizin en iyi yaptığı şey.

Bu katalog yapma programı bir PDF dokümanını rahatlıkla ve kısa zamanda bir kataloğa dönüştürebiliyor. Bunu yaparken de sizden herhangi bir tasarım bilgisine ihtiyaç duymuyor. Çeşitli ve farklı tasarım seçeneklerini şablon şeklinde kullanıma hazır halde bulunduruyor ve kullanıcıya tüm bu seçenekleri ücretsiz olarak sunuyor. Yine ücretsiz olarak bir hesap açabiliyorsunuz ve istediğiniz kadar katalog oluşturabiliyorsunuz. Bir dijital katalog oluşturmak için yapmanız gereken tek şey YUMPU Publishing’da bir hesap açmak.

Bu hesaba istediğiniz zaman giriş yapabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz tüm katalogları yeniden düzenleyebiliyor ve üzerlerinde istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz.

İstediğiniz uzunlukta ve istediğiniz sayıda ürettiğiniz kataloglar görsel anlamda da bir tasarım ajansının elinden çıkmış profesyonellikte görünüyor. Bu özellik fotoğrafçı arkadaşımı cezbetti.

Programın en iyi yanlarından bir diğeri de istediğiniz uzunlukta bir katalog oluşturabiliyor olmanız. Benim kataloğum yazılarla dolu olduğu için fotoğrafçı arkadaşımın kataloğuna göre daha kısa olmuştu. Ama ikimiz de kataloğumuzun içine istediğimiz içerikleri rahatlıkla ekleyebildik.

İçeriklerimi yapılandırırken içine ses ve video içeriği de aktarabiliyorum ve böylece farklı içeriklere de sahip olabiliyorum.

Katalog hazırlama programı ile kolay sosyal medya paylaşımı

Kataloğunuzu yaptınız; bir sonraki adımda da bu kataloğu bir içerik üretmişçesine farklı alanlarda paylaşmanız gerekecek. Kataloğunuzun hemen altında bulunan paylaş butonu sayesinde e-kataloğunuzu anında sosyal medya platformlarında paylaşabiliyorsunuz. Böylece Twitter, Facebook, Instagram gibi platformlarda işinizin prestijini arttırıyorsunuz. E-katalog hazırlama konusunda aklınızda soru işaretleri varsa size şunu da aktarmam gerekiyor: Bir e-katalog işinizi daha prestijli bir hale getirebilir. E-kataloğunuzu blog ya da web sitenizde bir içerik olarak da paylaşabilirsiniz. Bu sayede her gün ürettiğiniz sosyal medya ya da blog içeriklerine bir yenisini daha eklemiş olacaksınız.

Bu programda ürettiğiniz kataloglarınıza özel anahtar kelimeler girebiliyor ve bu kelimeleri arama motoru optimizasyonu içine alabiliyorsunuz. Çünkü YUMPU Publishing SEO yönetiminde de size yardımcı oluyor. Böylece anahtar kelimelerinizi arayan herkes sizi rahatlıkla bulabiliyor. Bu özellik, tek bir arama motoru için değil, tüm arama motorları için geçerli.

Hem dizüstü hem de mobil tüm araçlarla uyumlu olan bu web sitesinde, bir flipbook gibi görünen e-kataloğunuzu oluşturduğunuz anda size özel bir link veriliyor. Bu linki istediğiniz yerde ve platformda kullanabiliyorsunuz. Kataloğunuzu istediğiniz alana aktarabiliyorsunuz. Kaliteli görüntüsünden ve kaliteli görsellerinden hiçbir taviz verilmiyor. Kataloğunuz içinde herhangi bir değişiklik yaptığınızda da bu değişikliklerin sonucunda farklı bir link verilmiyor. Tüm değişiklikler önceden verilmiş linke yansıtılıyor.

Mezuniyete yakışan bir e katalog oluşturma heyecanı

Benim ailemde kuzen bol. Kimi üniversitede okuyor, kimi çalışıyor kiminin kendine ait şirketi var. Tabii ailedeki genç nüfusun fazla olması sebebiyle üniversiteye giden kuzenlerin sayısı daha fazla. Onlardan biri de Gizem. İngilizce hazırlık dahil 5 yıl süren macerası bu ay son buluyor. ÜSon buluştuğumuzda gördüğüm kadarıyla Gizem’i baloya hazırlık heyecanı sarmış. Arkadaşlarıyla birlikte balonun organizasyonunu üstlenip, sorumlulukları paylaşmışlar.

Kimi balonun düzenleneceği mekanı ayarlayacak, kimisi çalınacak şarkıları, kimi de yemekleri. Baloda fotoğrafları çekecek kişiyi bulmak ve balonun sonunda fotoğrafların yer aldığı bir e katalog oluşturmak da Gizem’e kalmış. Bunu duyunca ona e katalog oluşturma programından bahsettim.

Üniversitede eğitim yolculuğu bambaşka bir maceradır, ancak yaşayan bilir! Hiç bitmeyecek sandığınız vizeler, gözünüzde büyüyen finaller bir gün gelir son bulur. Dört yıl boyunca yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen arkadaşlarınızdan ayrılma vakti gelir.

Diplomaya kavuşacak olmanın mutluluğu, okula ve arkadaşlara veda etmenin verdiği hüzünle birleşir. Bu hüzünden sıyrılıp kurtulmanın yolu, her üniversitelinin tattığı mezuniyet balosu eğlencesi olabilir. Sevdiğim kuzenlerimden biri olan Gizem’i de bugünlerde mezuniyet balosu heyecanı sarmış.

O kadar aktif bir kızdır ki balo organizasyonunun hazırlık aşamasında sorumluluk almaktan çekinmemiş. Baloda çekilecek fotoğraflar için işinde uzman bir fotoğrafçı bulması gerekiyormuş, bir de baloda çekilen fotoğrafların yer alacağı bir e katalog oluşturmak istiyormuş. Tabii bu devrin gençleri basılı fotoğraf albümünü ne yapsın! Geçenlerde bir araya geldiğimiz akşam yemeğinde bana e katalog oluşturmak istediğinden bahsedince, ona bu programın yardımcı olabileceğini düşündüm.

20 milyondan fazla online içerik tek bir platformda

YUMPU Publishing online kitapçık, dergi, e katalog oluşturmak isteyen tüm kullanıcıların faydalanabileceği bir platform. Platformun en dikkat çeken özellikleri, hızlı, fonksiyonel ve ücretsiz olması. Tabii ücretsiz olduğunu duyunca Gizem’in de gözleri parladı.

Ona internet ortamında yaptığım araştırmalarda bu programın benzeri hizmeti sağlayan programlar bulduğumu anlattım. Ancak kimi pahalı fiyatı, kimi kullanım kolaylığı sağlamayan tasarımı kimi de çok yavaş oluşuyla beni hayal kırıklığına uğrattı. Sonunda tüm istediklerimi bir arada bulunan bu program ile karşılaştım. Köklü bir geçmişi olan platformda halihazırda 20 milyondan fazla online dergi, kitapçık ve e katalog bulunuyor.

Bu kadar köklü bir platformun deneyiminden yararlanarak e katalog oluşturmak büyük şans sayılır. Üstelik Gizem’in platformu kullanarak hazırlayacağı e katalog anında onlarca kişiye ulaşıyor olacak. Gizem meraklı gözlerle “Nasıl yapacağım peki?” diye sorunca yemek yediğimiz restoranda sessiz bir alana geçip laptopumu çıkardım. Birlikte bu programın sitesine girerek saniyeler içinde Gizem’in adına bir hesap açtık.

Sonra masaüstümde bulunan örnek bir PDF dosyasını sitedeki programa yükleyerek dakikalar içinde örnek e kataloğumuzu oluşturduk. Gizem, “Vay be, bu kadar kolay mı olacak e katalog oluşturmak?” diyerek sevinçle yüzüme bakıyordu. Bu programın en iyi şekilde faydalanması için tüm özelliklerinden ona bahsetmeye karar verdim.

20’li ve 30’lu yaşlarındaki internet kullanıcılarının en çok nerede zaman geçirdiğini biliyoruz: tabii ki sosyal medya ağları. Gizem’in amacı, balodan anı olarak kalan fotoğraflara yer vereceği e kataloğu olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak.

En azından baloya katılan mezunların aileleri, arkadaşları, tüm tanıdıkları e kataloğu kolayca görebilmeli. Bu program ile bu mümkün olacak. Çünkü Gizem, platformun kullanıcılarına ücretsiz olarak sağladığı embed(yerleştirme) özelliğinden yararlanarak e kataloğunun linkini Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya ağlarından paylaşabilecek.

Linki okulun sosyal medya sayfalarından paylaşarak da e kataloğun pek çok öğrenciye doğrudan ulaşmasını sağlayabilir. YUMPU Publishing'nun sağladığı bir başka önemli özellik sayesinde ise e katalogda yer alan resimleri, videoları ve yazılı içeriği, masaüstü, tablet ya da mobil cihaza sahip olan tüm kullanıcılar görüntüleyebilecek. Zaman ve mekan kısıtlaması gibi bir dertleri olmayacak. İşte bu programdan e katalog oluşturmak ve onu paylaşmak bu kadar kolay!

Video ekleme özelliğiyle hiç eskimeyen anılar

Bana kalırsa mezuniyet balosunun hazırlık sürecinde Gizem’in aldığı sorumluluk diğerlerine göre daha ağır. Malum mezuniyet balosundan kalan anıların yer aldığı bir e katalog oluşturmak herkesin yapabileceği bir şey değil.

Her şeyden önce tüm gece boyunca, sonradan hatırlanmasını isteyeceği anların hiçbirini kaçırmaması gerekiyor. Bu nedenle fotoğrafçının çektiği görüntülerin kalitesinden de emin olmalı. Görsel içeriğin bu kadar ön planda olacağı bir e katalogta zamane gençlerinin sadece fotoğraflarla yetinmek istemeyeceği de çok açık.

Gizem zaman zaman fotoğrafları eğlenceli bir şekilde manipüle ederek, zaman zaman yanlarına komik yazılar ekleyerek e kataloğun daha güzel bir içeriğe sahip olmasını sağlayabilir. Ayrıca e kataloğa sadece fotoğraf koyması da şart değil. Bu programın dünyadaki trendleri düşünerek sunduğu özelliklerden biri de video içerik ekleme seçeneği.

Yani Gizem, e kataloğun sayfalarına fotoğrafların yanı sıra gecede öne çıkan eğlenceli anların yer aldığı videolar da ekleyebilecek. Bence e kataloğa bakan herkes bu özelliğe bayılacak. Videolar sayesinde öğrencilerin coşkusu, dinamizmi herkese yansıyacak. E katalogdaki videoları görenlerin gecede kimin ne giydiğine de bir göz atacağı kesin. J

Tüm teknik sorunlar için detaylı müşteri desteği

“Biraz da teknik detaylardan konuşmanın zamanı geldi.” dercesine Gizem’e bakıyorum. E katalogu oluşturmak, videoları eklemek ve herkesle paylaşmak konularını geride bıraktık bile. Aslında ikimizin yabancı olmadığı dijital dünyanın bir gerekliliği; arama motorları sonuçlarında ön sıralarda yer alabilmek. İster kitapçık, ister dergi, ister e katalog olsun, herkesin hesaba katması gereken bir ihtiyaç bu.

Gizem’in de hazırlayacağı e kataloğun, Google, Yahoo gibi önde gelen arama motorlarının sonuç sayfalarında ön sıralarda çıkması çok iyi olabilir. Bu sayede e katalog, yalnızca sosyal medya ağlarındaki kullanıcılara değil, tüm kullanıcılara hitap etmiş olur.

YUMPU Publishing bu ihtiyacı da kullanıcıları için ücretsiz olarak karşılıyor, platformu kullanarak hazırlanan içerik otomatik olarak arama motorları sonuçlarında ön planda çıkmaları için optimize ediliyor. Gizem bu kadar önemli bir özelliğin ücretsiz olmasına şaşırdı kaldı.

Başka bir e katalog oluşturmak ya da hazırlayacağı e kataloğu geliştirmek isterse bu programın sunduğu paketlerden yararlanabileceğinin altını çizdim. Platform içerisinde Google Analytics desteği, reklamsız kullanım gibi ek hizmetlerin yer aldığı uygun fiyatlı paketler sunuyor. Ancak Gizem, bu aşamada ihtiyacı olan her şeye zaten sahip!

Gizem anlattığım tüm özelliklere deyim yerindeyse bayıldı. Bu kadar hızlı ve kullanımı kolay bir platform bulmuş olmaktan çok mutlu. E dergi çıkarmak isteyen bir arkadaşına da bu programı tavsiye etmeyi düşünüyormuş.

Biz bunlardan konuşurken son bir sorum var dedi; “E katalog oluşturmak çok kolay ama ya onu hazırlarken sitede teknik bir problemle karşılaşırsam, o zaman ne olacak?” diye sordu. Bunun için de endişe etmesine hiç gerek yok.

Çünkü platformun kullanıcıların karşılaşabileceği tüm teknik sorunları düşünerek hazırladığı bir müşteri desteği sayfası var. Olası tüm problemlerin detaylı çözümleri bu sayfada yer alıyor. Üstelik bekleme derdi çekmesine de gerek kalmayacak, hazırlık süreci aksamayacak.

Sevgili kuzenimle çaylarımzı yudumlarken bana teşekkür etmeyi de unutmuyor. J Mezuniyet hediyesi olarak kabul edersin artık diye takılıyorum ona. Mezuniyet balosu ayın sonunda olacakmış. Bakalım gecenin sonunda nasıl fotoğraflar çıkacak ortaya, ben de merakla bekliyorum. J

E-katalog hazırlama programı: Gerçeği kadar kaliteli mi?

Bir fotoğraf e-kataloğu oluşturacaksanız kataloğunuzun görsel açıdan da kaliteli olmasını istersiniz. Yazılarınızla ve hizmetlerinizle ilgili bir katalog oluşturacaksanız yine kalite ararsınız. Peki ya satış?

Satış yapmak istiyorsanız kataloğunuzda gezinen ziyaretçilerinizi ürün görsellerine verilen linkler aracığıyla kendi web sitenize yönlendirebiliyor ve buradan online satış yapabiliyorsunuz. Bu özelliği ile e-katalog hazırlama programı gerçek bir katalog gibi davranıyor diyebiliriz.

Diğer yandan sayfa çevirme sesi efekti ve görseli de yine programın önde gelen özellikleri içinde. Görsel özelliklerden bahsederken bu katalogda kendi logonuzu ve marka görsellerinizi de kullanabileceğinizi belirtmem gerek. Kendi marka değerinizi arttırmak için online katalog hazırlama bu nedenle en iyi seçim olabilir.

Bir online ürün üretmek ve bu ürünü dağıtmak konusunda endişeleriniz varsa bu web sitesi ve platform size en kolay ve rahat hizmeti sunuyor ve bütün süreç boyunca da size eşsiz bir kullanıcı desteği sağlıyor.

Bir yandan okuyucu tecrübesini bir yandan da kullanıcı tecrübesini besliyor. Böylece hem müşterilerinize rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz hem de temsil ettiğiniz işinizle ilgili yeni bir içerik sahibi olmuş oluyorsunuz.

Online olarak farklı ürünler de yaratabileceğiniz bu platformda tüm seçenekler kullanıcı için kolaylaştırılmış. Bir portfolyo hazırlarken ya da yeni bir içerik üretirken oluşturduğunuz ses ve video içeriklerini de ekleyebileceğiniz bir e-katalog oluşturabiliyorsunuz.

Bu web sitesinde 20 milyondan fazla katalog bulunuyor. Bu da sizin gibi katalog sahibi olan ve belki de sizin verdiğiniz hizmetleri arayan kişilerin sizi bulabileceği anlamına geliyor. Tek bir kataloğunuz 20 milyondan fazla kişiye ulaşabiliyor.

Tasarım, moda, yaratıcı yazım gibi çok farklı alanlarda kullanılan bu web sitesi e-katalog oluşturmak için en kolay çözümleri sunarken okuyucu ve kullanıcı tecrübesini de en üst düzeyde tutuyor.

Cevap bırakın

YASIN AKTAS

Yasin Aktas
Benim adım Yasin Aktas. Snowboardcu, ses cihazları meraklısı, ahşap koleksiyoncusu ve bütüncül tasarımcı. Estetik ve bilgisayar bilimini birleştirerek markanıza hayat vermek. Bazen arkadaşlarımla rastgele şeyler yapıyorum.